Restaurant Slagg

Velkommen

Start Elden-opplevelsen på Restaurant SLAGG!
SLAGG er Eldens egen restaurant, hvor du kommer tett på det historiske spelet og de fantastiske råvarene Røros har å by på.

Bestill bord på Restaurant SLAGG, og nyt en 5-retters meny med valgfri drikkepakke. Restauranten ligger i en egen lavvo på publikumsplassen, og bord må bookes samtidig som du kjøper billett til forestillingen du skal på.

Underveis i måltidet vil du lære om og oppleve matkultur fra Røros og Fjellregionen. Kanskje dukker det opp folk fra spelet som forteller Elden-historie, om den store Nordiske krigen eller om Rørossamfunnet før i tiden. Andre ganger kommer kanskje noen og forteller om de kunstneriske grepene som er gjort i forestillingen.

Menyen lages av ferske råvarer fra lokalmatprodusentene Stensaasen reinsdyrslakteri, Femundfisk, Rørosmeieriet, Eggen gård, Galåvolden Gård og Kalsa Gårsbakeri. Eldens egen kokk er Faste Grødt.

Alle råvarer ble utnyttet, og dette er urbefolkningens historie på sitt beste.  

Reinsbuljong, grønnsaker, marg, gurpie og tyttebær.  

Sider: Vintersider fra Tingvoll Sider 

Alkoholfritt: Sval – eple og rabarbra fra Tingvoll Sider 

Soldatene plyndret gårdene for å brødfø seg.  

Et utvalg smaker bygd på matkultur fra Rørosregionen. 

Spekket, saltet, røkt og gravet kjøtt og fisk. 

Vin: Mosbacher Riesling Trocken  (Hvitvin) 

Øl: Fatøl Attraction fra Røros Bryggeri 

Alkoholfritt: Perlende Solbær fra Røros Drikkeri 

Verkets overklasse var bedre stilt i matveien enn arbeiderne. De var orientert mot europeiske trender og moter, og brakte det opp til bergstaden.

Sikrøre med røkt sik og pisket rørosrømme, pjalt og toppes med sikrogn

Vin: Mosbacher Riesling Trocken (Hvitvin) 

Øl: Fatøl Attraction fra Røros Bryggeri 

Alkoholfritt: Perlende Solbær fra Røros Drikkeri 

Karolinerne rev gårdene for å få til eld på vidda i svarteste nyttårsnatta. 

Langtidskokt reinsskank, rotgrønnsaker med byggryn og saus som varmer.

Vin: Coto de Imaz Reserva (Rødvin) 

Øl: The Bayer and the Beast fra Røros Bryggeri 

Alkoholfritt: Perlende tytterbær fra Røros Drikkeri 

Bergmann har en hemmelighet, kan du finne kobberet?

Skjørostmousse med karamell og rabarbracoulie.

Vin: Bråna fra Tingvoll Sider 

Øl: Pave fra Hogna Brygg 

Alkoholfritt: Sval – eple fra Tingvoll Sider

Mat med vin- eller ølpakke – kr. 1 590,-
Mat med alkoholfri drikke – kr. 1 390,-

Praktisk informasjon

Plasser på Slagg kjøper du samtidig som du kjøper billett til Elden. Har du glemt å bestille, kan du gå inn og endre bestillingen din i etterkant. Sjekk e-post med Elden-billetten. Der har du mulighet til å gjøre endringer.

Har du allergener? Si fra til oss på: slagg@elden-roros.no

Allergener

Det er begrenset hva man kan tilpasse for allergier og dietter på grunn av spillområdet, men det tilpasses for gluten-, laktose- og nøtteallergi. Øvrige endringer av menyen blir ikke tatt hensyn til grunnet den historiske menyen og begrenset fasiliteter. Takk for at du tar hensyn til dette.

Antall plasser og åpningstider

Oppmøte for SLAGG er kl. 18.30 ved billettbua hvor man blir møtt av karolinske soldater.
Bordbestilling kan gjøres av alle som har billett til Elden samme kveld. Kun få plasser, bestill i god tid.

Billetter, transport, catering, overnatting, leiebil eller tjenester knyttet til fritidsaktiviteter til en bestemt dato eller periode omfattes ikke av angreretten, jf. angrerettsloven § 22 bokstav m.

Hjem » På Elden » Mat & Drikke » Restaurant Slagg
Utviklet i samarbeid med Form til Fjells og Creatur